Fra øst kom de vise menn. Og fra øst får vi besøk i helga. Det lover godt!

Drammensungdommer med sin pastor, disse Jesu Kristi tjenere, hilser alle de hellige i Farsund Misjonskirke.

Maria profilJeg vil at dere skal vite, mine søsken, at de ofte har satt seg fore å komme til oss, men er blitt forhindret helt til nå. For de ville gjerne høste frukter også hos oss, som blant de andre folkeslagene (blant annet rumenere og sigøynere da noen av oss traff dem sist på vår misjonsreise til Romania i sommer).

Nå håper vi at vinteren ikke blir så hard at de må overvintre i Kristiansand på vei vestover til Farsund.

For vi skammer oss ikke over evangeliet. Det er en Guds kraft til frelse for hver den som tror, drammensfolk først og så farsundsfolk. For i det åpenbares Guds rettferdighet av tro til tro, slik det står skrevet: Den rettferdige skal leve ved tro.

I tro og glede vil de dele fellesskap med oss fra førstkommende fredag kveld til søndag formiddag. Vi anbefaler derfor lørdagens Åpent Hus kl 20.30 for alle som vil hilse på. Her gjelder ikke om du er ung eller gammel, for vi har alle del i den sammen gleden: Jesus Kristus har frigjort oss! Dette er en tro som er virksom i kjærlighet. Selv om våre gjester reiser søndag formiddag, fortsetter vi med å lovprise Jesus og kommer sammen søndag til lovsangskveld kl 19.00.

Legg vinn på gjestfriheten og la kjærligheten være oppriktig, vær ikke lunkne, men ivrige og brennende i Ånden.

Forøvrig oppfordrer jeg dere til å studere Paulus brev til romerne. Ja, sannelig fikk du også en bitteliten smakebit her 😉 Velbekomme!

Hilsen en Paulus-inspirert pastor, Maria Morfjord

Se andre nyheter

Helgens musikkvideo

Elevation Worship synger «Do It Again».

Se mer »

Gjenåpning av misjonskirka

Endelig kan vi begynne å samles igjen, og allerede nå på Søndag 24. mai kl. 19.00 inviteres det til bønn og lovsang igjen i Farsund Misjonskirke. Mai Britt og Svein Morten Havaas leder oss i lovsang. Appell ved Maria Morfjord. På grunn av restriksjoner i forbindelse med Koronapandemien, er det dessverre kun de 50 første…

Se mer »

Månedens bønneemner

Dette velsigner, ber og takker vi for i mai.

Se mer »

Helgens musikkvideo

«The UK Blessing» av ulike lovsangsledere. Guds velsignelse kan vi også ta imot 17. mai-helgen.

Se mer »

Fagert er landet og arven!

Nåde være med dere og fred fra Gud vår Far og Herren Jesus Kristus!

Se mer »

Video fra påskens bilrebus

Her er en liten video som oppsummerer bilrebusen som menigheten arrangerte i forlengelse av drive-in-gudstjenesten 1.påskedag.

Se mer »

Maler. Maling. Malerjobb. Dugnad.

Vårens dugnad

Kjære menighet! Det er tid for dugnad!

Se mer »

Søndag for de forfulgte ble markert med lystenning, forbønn og undertegning av opprop.

Månedens bønneemner

Vi velsigner, ber og takker for dette i mai...

Se mer »