Vår nye menighetsrådgiver

Søndagens møte med vår nye menighetsrådgiver Stein Bjørkholt ble en sterk opplevelse.

Forsamlingen fikk oppleve at Stein valgte å bytte budskap rett før møtet – og at han talte rett inn i menighetens situasjon. Ifølge pastor Maria Morfjord var talen om faren for å avspore fra det sentrale – nemlig Jesus og han korsfestet – var et budskap rett inn i vår menighets situasjon. Da hun inviterte menigheten til å komme fram å bøye seg for Jesus og innvie seg på nytt for ham var det svært mange som benyttet seg av denne muligheten. Det ble en sterk stund i bønn, lovsang og innvielse.

I kjølvannet av menighetsskolen og arbeidet som fortsetter med strategi for fremtidig arbeid i den forbindelse, var det flott å oppleve at Jesus rører ved oss. Nå kaller han oss til fornyet tjeneste i vårt nærområde.

På bildet sees Stein Bjørkholt sammen med møteleder Guttorm Eng under intervjuet han hadde med ham tidlig i møtet.

Fikk du ikke med deg talen, kan du høre den i opptak HER.

Se andre nyheter

Felles drive-in-gudstjeneste i pinsa!

Mandag 1. juni - 2. pinsedag kl.12.00 inviterer Farsund og Lista misjonskirke til felles drive-in gudstjeneste ved hangaren ved Lista flyplass.

Se mer »

Hender. Fellesskap. Menighetsmøte.

Husk ekstraordinært årsmøte onsdag 27.05.20

Husk årsmøte i morgen onsdag 27. mai.

Se mer »

Helgens musikkvideo

Elevation Worship synger «Do It Again».

Se mer »

Gjenåpning av misjonskirka

Endelig kan vi begynne å samles igjen, og allerede nå på Søndag 24. mai kl. 19.00 inviteres det til bønn og lovsang igjen i Farsund Misjonskirke. Mai Britt og Svein Morten Havaas leder oss i lovsang. Appell ved Maria Morfjord. På grunn av restriksjoner i forbindelse med Koronapandemien, er det dessverre kun de 50 første…

Se mer »

Månedens bønneemner

Dette velsigner, ber og takker vi for i mai.

Se mer »

Helgens musikkvideo

«The UK Blessing» av ulike lovsangsledere. Guds velsignelse kan vi også ta imot 17. mai-helgen.

Se mer »

Fagert er landet og arven!

Nåde være med dere og fred fra Gud vår Far og Herren Jesus Kristus!

Se mer »

Video fra påskens bilrebus

Her er en liten video som oppsummerer bilrebusen som menigheten arrangerte i forlengelse av drive-in-gudstjenesten 1.påskedag.

Se mer »